ЯК ПІДГОТУВАТИ ПРОЄМ ПІД В'ЇЗНІ ВОРОТА.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ПРОЄМ ПІД В'ЇЗНІ ВОРОТА.

1. Креслення та земляні роботи. Насамперед слід зробити креслення майбутніх воріт.

Далі необхідно підготувати будівельний майданчик, тобто зняти рослинний шар та розрівняти поверхню. На розчищеному місці відповідно до креслення розбиваємо осі майбутніх опорних стовпів – для цього можна використати арматуру Ø10-12 мм та зварювальні електроди. Після перевірки діагоналей арматурні стрижні та електроди можна заглибити в ґрунт та натягнути між ними шпагат чи волосінь.

Для розпашних воріт робиться розбивка та викопуються приямки для фундаментів двох опорних стовпів, а відкатній брамі потрібен додатковий фундамент для закладної деталі, на яку згодом будуть встановлені роликові каретки. Довжина цього приямка має дорівнювати половині ширини проїзду.

Глибина приямків не має бути меншою за глибину промерзання ґрунту, інакше фундаменти можуть бути виштовхнуті назовні – для України це 0,9-1,2 м в залежності від регіону.

Ширина приямків під опори в плані повинна бути дещо більшою ніж майбутні стовпи – так простіше буде вийти цегляною кладкою з нульового рівня. Наприклад, для стандартної опори 38х38 см яма потрібна 40х40 см.

Для збільшення міцності конструкції можна додатково зробити стрічковий фундамент в проїзді, який пов’язуватиме між собою опорні стовпи – це особливо актуально для розпашних воріт, в яких стулки навішуються просто на опори. Для цього фундаменту слід викопати траншею глибиною 50 см. Ширина траншеї така сама, як і для опор.

На цьому етапі під проїздом закладаються кабелі для майбутньої автоматики, тож для них теж потрібна траншея. В неї проводка кладеться у захисній гільзі – наприклад, водопровідній пластиковій трубі Ø15-20 мм.

Краї труби слід закрити поліетиленом, щоб усередину не потрапили волога та сміття. Не забудьте схематично задокументувати місцезнаходження гільзи з кабелями, щоб потім не проводити «розкопки».

2. Підготовка металовиробів. В приямки для опорних стовпів потрібно встановити металеві сердечники, наприклад, з квадратної труби (100х100х6 мм або 80х80х6 мм).

Довжина цих сердечників: висота опори + глибина приямка, але на пару сантиметрів менше, щоб захистити метал від корозії знизу шаром бетону, а зверху щоб можна було накрити стовп козирком.

Закладну деталь для роликових опор відкатних воріт роблять зі швелера №№ 22-24 та арматурного каркасу зі стрижнів Ø8-10 мм.

Далі ці металовироби за допомогою гідравлічного рівня встановлюються в приямки. Для фіксації в правильному положенні до сердечників опор також можна приварити хрестоподібно по два відрізка арматури Ø8-10 мм.

3. Бетонування. Приямки заливаються бетоном М200. Готову суміш можна замовити просто на майданчик або ж приготувати її самостійно: на відро цементу М500 потрібно 3 відра піску, 3 відра щебню (фракція 20х20, 20х40) і орієнтовно 20% води від загального обсягу замісу.

Якщо бетонні роботи проводяться взимку, знадобляться протизаморозкові добавки.

Бетон слід увесь час трамбувати – так у його тілі не з’являться пустоти. Після закінчення робіт фундаменти потрібно розрівняти і накрити від потрапляння прямих сонячних променів. У спеку кілька днів слід поливати бетон водою аби не потріскався.

Проектної міцності фундаменти наберуть не менш ніж за тиждень – тоді можна буде розпочинати цегляну кладку опор, а в цей період зазвичай виготовляють стулки.

4. Виготовлення стулок. Для розпашних воріт потрібно виготовити дві стулки і навісити їх на опори за допомогою петель, а для відкатної брами стулка одна, але в неї має бути додаткова секція з боку відкату і кріпиться вона за допомогою фурнітури (трохи далі розкажу як саме).

Простіше усього зварити зовнішній каркас стулки з металевих труб 60х30 мм або 60х40 мм, а всередині приварити до нього внутрішній каркас з труб 30х20 мм.

Далі цей каркас можна зашити профнастилом чи будь-яким іншим матеріалом на Ваш розсуд.

Рекомендуємо записатися на замір, це важливо для оптимізації вартості.

Наша мета, щоб клієнт не переплачував .

Заміри це не просто цифри, це і наша відповідальність та консультація на початковому етапі.

Чекаємо на Ваші задачі!

м. Ужгород вул. Мукачівська 71

📞тел. 050 806 5005 (також Viber)

✍️@mail: vrata.uz@gmail.com